Aktuality

Vypravili jsme se na Oblastní inspektorát práce pro Ústecký kraj a Liberecký kraj se sídlem v Ústí nad Labem a setkali se s vedoucím inspektorem panem Mgr. Alešem Kalvodou a vedoucí oddělení pro NLZ pro Ústecký kraj, paní Ing. Pavlínou Černíkovou.

Možná to nevíte, ale od roku 2018 nám v Mostě na mnoha místech začalo platit opatření obecné povahy (OOP) "Vyhlášení míst ve městě Most se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů".

Jak jistě víte, v minulosti město vyhlásilo tzv. protivysedávací vyhlášku, která naší městské policii velice pomáhala proti vysedávání obyvatel ve vyloučených lokalitách, kteří jsou hluční, vulgární a dělají nepořádek. Bohužel proti ni byla podána stížnost k ústavnímu soudu, a to paní ombudsmankou, Annou Šabatovou - veřejnou ochránkyní práv....

Často se nás ptáte, jak některé opatření chceme dělat? A my časem při samostudiu zjistíme, že je to dávno vymyšlené, vyložené, odůvodněné a jen to asi nikdo nepraktikuje, nebo se o tom alespoň neví.

Doktor je prostě doktor. Jeho vztah k pacientovi nesmí být nikdy rušen vedlejšími elementy. A pochopili jsme, že je to tak správně. Každému komu někdy bylo špatně, by vadilo, kdyby se na něj doktor díval jako na simulanta. V Mostě máme asi 50 praktických lékařů. Výhodou je, že se většinou jedná o velice zkušené praktiky, kteří mnohé dokáží...

Cíle jsou blíž, než se zdá. Díky komunikaci na facebooku, o tom co děláme, nás oslovili lidé, kteří jsou dále, než my. A rádi jsme se přesvědčili, že tomu tak opravdu je. Za velmi zajímavou a poučnou schůzku vděčíme paní Vlastě Štochlové a panu Milanovi Andršovi. Už víme, že když budeme důslední, výsledky se dostaví. Stejně jako u nich.

Jsou první na ráně a nás zajímá, jak to všechno probíhá a jak to vidí oni. Proto jsme se sešli s Ing. Petrem Dolejšem, vedoucím pobočky realitní kanceláře ZOO reality v Mostě.

Zajímala nás práce a pohled na bytovou kriminalitu Policie ČR a tak jsme se ptali Zástupce vedoucího územního odboru Most plk. Ing. Jindřicha Bergmana. Na začátek zdůrazňujeme, že takový přehled a encyklopedii informací jsme fakt nečekali.

Požádali jsme předsedkyni domovního výboru bloku 525 v Javorové ulici, paní Mockovou, zda bychom se s ní nemohli pobavit o jejích zkušenostech. Souhlasila a bylo to opravdu výživné. Pochopili jsme, že ona se taky nechce přizpůsobit a díky tomu je blok 525 stále ještě nad vodou.

Dnešní debata s Petrem Václavíkem, zaměstnavatelem velkého množství potřebné ,ale nekvalifikované a nenahraditelné pracovní síly. Zajímal nás jeho pohled na omezení " nelegální práce".